Úvalák IT - Spolehlivý recept na trápení s vašimi počítači.
teamviewer

 

Program TeamViewer slouží k připojení ke vzdálené ploše uživatele a poskytnutí pomoci například pracovníkem technické podpory.
Poznámka: Toto řešení není vhodné pro organizace které spadají do bankovního sektoru, nebo mají jiné nadstandardní nároky na bezpečnost.

Výhodou TeamVieweru je, že na rozdíl od mnoha jiných produktů pro poskytování přístupu ke vzdálené ploše uživatele, je schopen realizovat zabezpečené spojení na počítače které jsou „schovány“ v lokálních sítích za firewally a bezpečnostními bránami a NATy. Spojení je možné realizovat odkudkoli a kamkoli, kde je přístup na internet a správci dané sítě neblokují přímo a konkrétně TeamViewer a komunikační servery výrobce programu. Nevýhodou programu je právě zmiňovaná nutnost dostupnosti serverů výrobce, které jsou nutné pro navázání spojení mezi dvěma počítači s produkty rodiny TeamVeaweru. Spojení je tedy navazované přes servery třetí strany.

  • Proto, aby se k Vašemu počítači mohl pomocník připojit, stačí jednoduše stáhnout TeamViewer-QuickSupport-v6.0.11656.exe kliknutím na odkaz. Uložit program někam na pevný disk, například na plochu a program spustit. Pak již mi jenom nadiktujete "Vaše ID" a "Heslo" (viz obrázek níže). No a od té chvíle se k Vám mohu připojit a vidět stav plochy, nebo převzít ovládání myši a klávesnice. Vy můžete spojení ukončit zavřením okna programu. Po dalším spuštění programu se vygeneruje jiné heslo, tedy se nemohu připojit, dokud mi jej znovu nesdělíte.
    TeamViewer Quick Support
  • Další možností je instalace plné verze programu. Ten má výhodu, že Vy sami můžete realizovat spojení k jinému počítači, ke kterému budete mít ID a heslo. Dále je možné program instalovat jako službu. Program se pak spustí vždy po spuštění počítače a to aniž by jste se přihlásili. Vzdálený správce, se tedy může při znalosti ID a hesla připojit i bez Vaší přítomnosti a pracovat i když během plnění úkolu potřebuje Váš počítač restartovat. Plnou verzi 6.x můžete stáhnout zde.
  • Adresa oficielního webu programu je http://www.teamviewer.cz Zde lze zjistit více podrobností a získat novou nedávno uvolněnou verzi 7.x TeamVeaweru a dalších jednotlivých produktů.
  • Licence: Program je pro domácí použití zdarma. Pro komerční použití je třeba zakoupit příslušnou licenci. Licencování produktu je u TeamVieweru obrácené oproti tomu jak je zvykem u jiných podobných produktů. Licenci nemusí mít ten, kdo o pomoc žádá, ale ten kdo pomoc poskytuje. I proto jsou na této stránce uvedeny odkazy na TeamViewer produkty ve verzi 6.x. Já vlastním licenci pouze pro verzi 6.x a ta není pro novou verzi 7 platná.