Úvalák IT - Spolehlivý recept na trápení s vašimi počítači.
blank

Zpět na seznam poskytovaných služeb

Virtualizace - budování, správa a provoz virtuálních řešení.

V poslední době stále větší tlak ke snižování nákladů. Firmy čelí rostoucímu tlaku na optimalizaci IT a hledají způsoby, jak konsolidovat svá datová centra. Nedílnou součástí konsolidace datového centra je virtualizace.

 

Hlavní výhody virtualizace serverů:

  • Rychlá obnova provozu v případě selhání serveru – Virtuální operační systémy lze velice rychle přesunout na jiný fyzický server a minimalizovat tak čas nedostupnosti. V případě Cluster řešení je dokonce docíleno toho, že uživatelé výpadek ani nezaznamenají.
  • Snížení nákladů na HW – Snížení počtu fyzických serverů, na jednom fyzickém serveru může běžet několik virtuálních pro různé účely. V oddělených virtuálních OS můžete provozovat zvlášť e-mail server, zvlášť databázový server, na dalším pak účetnictví nebo terminál server.
  • Provoz starších aplikací - Virtualizační nástroje umožňují provozovat starší operační systémy, nebo operační systémy jiné než Windows ve kterých můžete provozovat pro Vás nenahraditelné aplikace, které již nefungují v moderních operačních systémech, které jsou dnes na trhu.

Navrhnu a zrealizuji plán, jak nasadit virtuální řešení v infrastruktuře Vašeho IT.
Pracuji s vizualizačními nástroji Hyper-V od firmy Microsoft a VMWare ESXi.